Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Planowanie kariery w wieku 15 lat, czyli jak Krystian Gontarek wybrał studia

Czy gimnazjalista powinien już zastanawiać się nad wyborem studiów? Jakie czynniki warto brać pod uwagę i dlaczego warto przygotować sobie kilka planów awaryjnych? Skąd czerpać informacje o uczelniach? Na te i inne pytania odpowiada Krystian Gontarek, startupowiec, programista i twórca warsztatów Szlachta Startupuje, która swoją przygodę ze startupami rozpoczął w wieku 10 lat.

 

Podsumowanie XXVIII Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „Prom”

W dniach 29 stycznia – 01 lutego 2017 r. w Nałęczowie odbyła się XXVIII Konferencja Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „Prom”, której tematem przewodnim była rola etyki we współczesnym marketingu i public relations. Konferencja organizowana była wspólnie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II.

W programie można było znaleźć szereg interesujących wykładów oraz praktycznych warsztatów, m.in.:

  • Wyzwania etyczne na przykładzie jednej z największych organizacji na świecie i ich komunikacja otoczeniu;
  • Miasto+Uczelnia+Firma=? Czyli jak wykorzystać potencjał 3 podmiotów w budowaniu marki i marketingu miejsc;
  • Postprawda w marketingu, postprawda w mediach;
  • Zarządzanie informacją na nośnikach digital signage na przykładzie systemu Magic Info;
  • Zarządzanie kryzysowe;
  • Praktyczne sposoby walki z kryzysem komunikacyjnym.

Czy nadajesz się na studia?

Tytułowe pytanie jest przedmiotem rozważań niemal każdego maturzysty. Niestety odpowiedź na nie jest… polityczna. Jak to się dzieje? Szkoła jest państwowa, właściwie można więc powiedzieć, że to system formatuje Cię w taki, a nie inny sposób. Możesz czuć się zmotywowany osiągnięciami szkolnymi do dalszej nauki lub, jeśli uzyskiwałeś słabe stopnie, wyczuwać widmo akademickiej katastrofy.

Masz nadal wątpliwości? Rozwiąż nasz test: www.studia.net/poradnik-kandydata/7671-test-predyspozycji-sprawdz-czy-nadajesz-sie-na-studia

5 typów studentów z perspektywy wykładowców

Jak studenci postrzegają swoich wykładowców, w zasadzie wszyscy wiedzą. Wydaje się, że mało kto jednak zastanawia się, jak nauczyciele postrzegają swoich studentów. Będzie zabawnie, momentami smutnawo, a całość pomoże Wam spojrzeć na wykładowców, jak na ludzi z krwi i kości!

Nowoczesny Menedżer od Kotarbińskiego w Olsztynie

Założenie własnej firmy nie jest łatwą sprawą, trzeba trafić w potrzeby rynku i umieć poruszać się po sieci zwanej działalność gospodarcza. Planowanie w tym zakresie warto rozpocząć od nabycia odpowiednich umiejętności i wiedzy pozwalającej na sprawne poruszanie się po świecie tzw. biznesu. Z pomocą w tym zakresie przychodzą innowacyjne studia na kierunku Nowoczesny Menedżer prowadzone przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie.