Belfer Vlog

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
CV po Politechnice

Starasz się o staż lub jesteś w trakcie szukania pracy? Zastanawiasz się, jaki sposób napisać CV, aby zainteresować pracodawcę? Które elementy są kluczowe, a o których w ogóle nie pisać? Co sprawia, że niektóre CV są bardziej atrakcyjne od innych, mimo że doświadczenie kandydatów jest podobne? Na te i inne pytania odpowiada Ewa Kluczek-Woźniak z …Read more »

Kierunki studiów: filozofia

Studentów, którzy na studiach pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia zgłębiają filozofię jest niewielu. Czy to sprawia, że studia filozoficzne są elitarne? Niestety ten kierunek edukacji nie uchodzi, w powszechnej opinii za wartościowy. Absolwent filozofii w ujęciu stereotypowym to kandydat na bezrobotnego, tymczasem jeżeli przyjrzeć się losom zawodowym osób które ukończyły studia filozoficzne można się przekonać, …Read more »

Komentarze, śledzenie zmian i statystyka, czyli efektywna współpraca w edytorze tekstu

Liczne pokolenia studentów pracowały nad swoimi tekstami metodami tradycyjnymi. Z trudem odczytywali poprawki naniesione przez promotorów ołówkiem na ich maszynopisach. Czy dziś jest inaczej? Zdarza się, że zmieniło się jedynie to, że promotorzy pracują ołóweczkiem nad wydrukami komputerowymi. Na szczęście bardzo wielu promotorów i nauczycieli wprawia w zakłopotanie swoich studentów znajomością nowoczesnych technik ICT. W …Read more »

Konkursy na najlepszą pracę dyplomową

Wielu studentów uważa, że wielomiesięczne pisanie pracy dyplomowej, później przygotowania do obrony, aż wreszcie egzamin dyplomowy nie mają większego sensu. Jeżeli weźmie się pod uwagę liczbę osób, które czytają statystyczną pracę dyplomową, trudno znaleźć jakieś mądre argumenty, które mogłyby trafić do rozczarowanych procesem dyplomowania studentów. Czy student może odnieść jakieś realne korzyści z napisania swojej …Read more »

Kierunki studiów: socjologia

Czy rynek pracy potrzebuje socjologów? Jeżeli przyjrzeć się bliżej definicji socjologii, odpowiedź na to pytanie jest oczywista! Socjologia to nauka o społeczeństwie. Rozwój Internetu, badań opinii publicznej oraz branż związanych z marketingiem i PR sprawia, że absolwent socjologii może być pewnym sukcesu swojej zawodowej kariery. W tym filmie Belfer pokaże Ci plusy i minusy studiów …Read more »