Kierunki studiów

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Kierunki studiów: filozofia

Studentów, którzy na studiach pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia zgłębiają filozofię jest niewielu. Czy to sprawia, że studia filozoficzne są elitarne? Niestety ten kierunek edukacji nie uchodzi, w powszechnej opinii za wartościowy. Absolwent filozofii w ujęciu stereotypowym to kandydat na bezrobotnego, tymczasem jeżeli przyjrzeć się losom zawodowym osób które ukończyły studia filozoficzne można się przekonać, …Read more »

Kierunki studiów: socjologia

Czy rynek pracy potrzebuje socjologów? Jeżeli przyjrzeć się bliżej definicji socjologii, odpowiedź na to pytanie jest oczywista! Socjologia to nauka o społeczeństwie. Rozwój Internetu, badań opinii publicznej oraz branż związanych z marketingiem i PR sprawia, że absolwent socjologii może być pewnym sukcesu swojej zawodowej kariery. W tym filmie Belfer pokaże Ci plusy i minusy studiów …Read more »

Kierunki studiów: politologia

Czy trzeba być politologiem, aby być politykiem? Z pewnością nie. Z wiedzą tak już jest, że biolog, który jest ekspertem od układu trawiennego nie zyskuje przez swoją wiedzę zdrowia i dobrego funkcjonowania żołądka i jelit. Studia politologiczne to studia poświęcone państwu, polityce i władzy. Dzięki podjęciu się studiów w tej dziedzinie możesz wybrać jedną lub …Read more »

Kierunki studiów: filologia polska

Filologia to z greki umiłowanie słów. Jeżeli kochasz język polski, rodzimą kulturę oraz literaturę, zastanów się, czy nie wybrać polonistyki? Można przypuszczać, że na rynku pracy pojawi się wkrótce popyt na fachowców tworzących treści do portali internetowych, dziennikarzy, oraz innych specjalistów, którzy do swojej pracy potrzebują językowych narzędzi oraz fachowej lingwistycznej wiedzy. W tej właśnie …Read more »

Kierunki studiów: psychologia

Psychologia to kierunek studiów dla ludzi ambitnych, zdeterminowanych i pragnących dogłębnie rozumieć człowieka i otaczający go, społeczny świat. Wiele wskazuje na to, że w ostatnim czasie nastąpiło przesycenie rynku pracy absolwentami psychologii. Jakie możliwości ma przed sobą świeżo upieczony psycholog, jeżeli nie zatrudni się w systemie służby zdrowia, lub w jednej z publicznych poradni? Aby …Read more »