Kierunki studiów

Wybór właściwego kierunku studiów nie jest sprawą prostą. Dzięki nam dowiesz się jakie kierunki studiów są popularne i przyszłościowe. Perspektywiczny kierunek studiów, to Twoja szansa na dobrą pracę.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Przetwarzanie języka naturalnego – nowy kierunek na Uniwersytecie Gdańskim

Czy można studiować “przetwarzanie języka naturalnego”? Tak, to interdyscyplinarne połączenie studiów filologicznych i informatycznych. Studia prowadzone są jako specjalność na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Można nauczyć się tam technologii wykorzystywanych przy komendach głosowych w technologiach IT, ale i w rozwiązaniach dla osób niepełnosprawnych. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów na Wydziale Filologicznym UG

Niemcoznawstwo czy germanistyka?

Niemcoznawstwo na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego pozawala na dogłębne poznanie języka niemieckiego – nawet od zera. Jednocześnie poznajesz treści z obszaru kultury, gospodarki i historii krajów niemieckojęzycznych… Sprawdź szczegóły: www.kierunki.net/lupa/4472-germanistyka-a-moze-jednak-niemcoznawstwo-na-uniwersytecie-gdanskim

Amerykanistyka czy anglistyka?

Amerykanistyka to nie to samo, co filologia angielska. Zobacz czym się różnią te dwa kierunki studiów. Jak wyglądają american studies i co można robić po tych studiach. O tym oryginalnym kierunku opowiada prof. dr hab. Marek Wilczyński z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Uzbrojenie – nowe studia na Politechnice Warszawskiej

Uzbrojenie to elitarne studia kształcące ekspertów dla przemysłu zbrojeniowego. Kierunek prowadzony jest na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Informatyka na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG

Java, C#, Ruby on Rails i inne powszechnie używane języki programistyczne, big data, internet of things (IoT), machine learning oraz rozwiązania mobilne i chmurowe to tylko niektóre z silnych stron kierunku informatyka na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Sprawdź dodatkowe informacje na temat kierunku Informatyka prowadzonego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu …Read more »