Kierunki studiów

Wybór właściwego kierunku studiów nie jest sprawą prostą. Dzięki nam dowiesz się jakie kierunki studiów są popularne i przyszłościowe. Perspektywiczny kierunek studiów, to Twoja szansa na dobrą pracę.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Praca po medycynie roślin i biotechnologii stosowanej roślin

– Medycyna roślin i biotechnologia stosowana roślin to dwa kierunki studiów do ciekawej, dobrze płatnej pracy w „zielonej gospodarce” – mówi dr inż. Jerzy Próchnicki – Dyrektor Działu Rozwoju i Rejestracji Crop Science / Bayer. Oba kierunki prowadzi m.in. Wydział Przyrodniczo-Technologiczny Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: Biotechnologia stosowana roślin i medycyna roślin …Read more »

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na UAM w Kaliszu

Alternatywa dla takich kierunków, jak wokalistyka, jazz i muzyka estradowa, instrumentalistyka czy dyrygentura chóralna na akademii muzycznej? Rozwijasz swoje pasje muzyczne, doskonalisz technikę gry lub  śpiewu, uczysz się dyrygentury i jednocześnie zdobywasz uprawnienia nauczycielskie. Takie możliwości daje kierunek „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” prowadzony przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. …Read more »

Przetwarzanie języka naturalnego – nowy kierunek na Uniwersytecie Gdańskim

Czy można studiować „przetwarzanie języka naturalnego”? Tak, to interdyscyplinarne połączenie studiów filologicznych i informatycznych. Studia prowadzone są jako specjalność na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Można nauczyć się tam technologii wykorzystywanych przy komendach głosowych w technologiach IT, ale i w rozwiązaniach dla osób niepełnosprawnych. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów na Wydziale Filologicznym UG

Niemcoznawstwo czy germanistyka?

Niemcoznawstwo na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego pozawala na dogłębne poznanie języka niemieckiego – nawet od zera. Jednocześnie poznajesz treści z obszaru kultury, gospodarki i historii krajów niemieckojęzycznych… Sprawdź szczegóły: www.kierunki.net/lupa/4472-germanistyka-a-moze-jednak-niemcoznawstwo-na-uniwersytecie-gdanskim

Amerykanistyka czy anglistyka?

Amerykanistyka to nie to samo, co filologia angielska. Zobacz czym się różnią te dwa kierunki studiów. Jak wyglądają american studies i co można robić po tych studiach. O tym oryginalnym kierunku opowiada prof. dr hab. Marek Wilczyński z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego.