Kierunki studiów

Wybór właściwego kierunku studiów nie jest sprawą prostą. Dzięki nam dowiesz się jakie kierunki studiów są popularne i przyszłościowe. Perspektywiczny kierunek studiów, to Twoja szansa na dobrą pracę.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Inżynieria Nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim

Chciałeś studiować fizykę lub chemię? Teraz nie musisz już rezygnować z jednego kierunku! Inżynieria nanostruktur to nowoczesny makrokierunek prowadzony przez Wydział Fizyki i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Studia zapewniają uzyskanie przekrojowej wiedzy w zakresie: podstaw fizyki, matematyki, chemii oraz umiejętności poprawnego stosowania metod matematyczno-przyrodniczych w rozwiązywaniu problemów fizycznych i chemicznych, również z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Ignorantia iuris nocet – Studia na kierunku Prawo

“Ignorantia iuris nocet.” – Nieznajomość prawa szkodzi. Wielu kandydatów na studia poważnie traktuje przesłanie jednej z podstawowych zasad prawa, wywodzącej się z prawa rzymskiego. Kierunek Prawo od dawna postrzegany jest w charakterze prestiżowego, elitarnego i pozwalającego na zdobycie gruntownej, cenionej na rynku pracy wiedzy. Nie każdy jednak poradzi sobie na tym kierunku, gdyż ilość materiału, …Read more »

Kierunki studiów: Kryminalistyka i kryminologia

Przeglądałeś niedawno wyniki zeszłorocznej i tegorocznej rekrutacaji? Zastanawiasz się na pewno czym jest “kryminologia”, która okazała się absolutnym hitem rekrutacji w roku akademickim 2014/2015. Konrad Spuła, pracownik kreatywny z działu Public Relations w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, udzielił nam bardzo ciekawego wywiadu, w którym szczegółowo opowiedział o kierunku KRYMINOLOGIA …Read more »

Najmłodsze studia prawnicze w Polsce – WPiA Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prawie 600 studentów, ponad 30 pracowników naukowych tworzy nowy Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ruszył w październiku 2014 roku. Studia prawnicze na Uniwersytecie Zielonogórskim wyróżnia unikalny program nauczania. Jak tłumaczą władze Wydziału, są to studia ukierunkowane na kształcenie w wykonywaniu konkretnych zawdowów prawniczych. Już od pierwszego roku profiluje się na UZ ścieżkę edukacji …Read more »

Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej i projekt Foresight „POLSKA 2020”

Projekt Foresight „POLSKA 2020” ma za zadanie wspomóc rozwój województwa podlaskiego, którego główną jego siłą napędową mają się stać nanotechnologiczne innowacje. Nanotechnologia to zestaw technik i sposobów tworzenia struktur o rozmiarach od 0,1 do 100 nanometrów, czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. W realizację projektu zaangażował się zespół naukowy z Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej, …Read more »