Kierunki studiów

Wybór właściwego kierunku studiów nie jest sprawą prostą. Dzięki nam dowiesz się jakie kierunki studiów są popularne i przyszłościowe. Perspektywiczny kierunek studiów, to Twoja szansa na dobrą pracę.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Czym są studia wojskowe i jaką mamy po nich przyszłość?

Wybierając kierunek studiów stajemy przed wieloma ważnymi dylematami. Czy wybrać studia techniczne, dzięki którym prawdopodobnie w przyszłości będzie łatwiej o pracę, czy może wybrać studia przyrodnicze i odkrywać w sobie nutkę botanika, czy może jednak studia humanistyczna, a zatem rozwijać się w kierunkach społecznych? Jednym z ważnych pytań, które musimy sobie zadać to czy wybrać …Read more »

Studia prawnicze, czyli pasja i praca

Prawnik to zawód, który kojarzy się nam z prestiżem i uznaniem społecznym oraz świetnymi zarobkami, czyli mówiąc w wielkim skrócie: wspaniałą karierą. To jednak nie jest pełny obraz kariery w świecie prawniczym. By wykonywać tę profesję potrzeba bowiem wielu lat nauki, właściwego przygotowania i odpowiednich predyspozycji. Dr Mateusz Dróżdż, radca prawny z Uczelni Łazarskiego, ma …Read more »

Kierunki studiów: filozofia

Studentów, którzy na studiach pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia zgłębiają filozofię jest niewielu. Czy to sprawia, że studia filozoficzne są elitarne? Niestety ten kierunek edukacji nie uchodzi, w powszechnej opinii za wartościowy. Absolwent filozofii w ujęciu stereotypowym to kandydat na bezrobotnego, tymczasem jeżeli przyjrzeć się losom zawodowym osób które ukończyły studia filozoficzne można się przekonać, …Read more »

Filologia rosyjska: czy warto wybrać ten kierunek studiów?

Studia dedykowane są w pierwszej kolejności osobom, które oprócz języka rosyjskiego chcą poznać również tradycje, bogatą kulturę, literaturę i historię rosyjskiego obszaru językowego. Warto wspomnieć, iż język rosyjski jest jednym z pięciu oficjalnie obowiązujących w Organizacji Narodów Zjednoczonych i zalicza się do wąskiego grona języków powszechnie wykorzystywanych w różnych środowiskach biznesowych. Więcej informacji na temat …Read more »

Papiernictwo i Poligrafia na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej

„Papiernictwo i poligrafia to jeden z niewielu kierunków studiów, gdzie na studiach przydają się specyficzne predyspozycje. Z jednej strony warto mieć zmysł artystyczny, a z drugiej politechniczną dokładność i skrupulatność” – mówi prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa, Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej prowadzącego te studia. Jeśli szukasz zatem perspektywicznego kierunku studiów, który umożliwi …Read more »