Narzędzia pracy studenta

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Studencki elementarz – Efektywne wyszukiwanie

Używaj dodatkowych i często ukrytych opcji, by zwiększyć efektywność wyszukiwania w Internecie. Opcje zaawansowane wyszukiwarki to nic trudnego! Poznaj najlepsze sposoby, by spośród milionów wyników wyszukiwania uzyskiwać tylko te najlepsze. Zobacz film, aby dowiedzieć się jak odnaleźć konkretne pliki, dane z tylko jednej strony internetowej, czy uzyskać dostęp do archiwalnej kopii serwisu.

Studencki elementarz – Google Books

Serwis Google Books stwarza niesamowite możliwości przeglądania, czytania i pracy z literaturą całego świata. Firma Google od lat udostępnia zbiory biblioteczne najlepszych bibliotek. Można tam znaleźć także podgląd najnowszych publikacji, by podjąć trafną decyzję o zakupach. W filmie pokazane zostaną sposoby na wyszukiwanie i przeglądanie materiałów bibliotecznych udostępnianych w serwisie Books firmy Google.

Uporządkuj swoje materiały – manager bibliografii

Twój dysk twardy wypełnia się plikami PDF, nad którymi tracisz panowanie? Chcesz łatwo i szybko odnajdywać niezbędne informacje w licznych plikach z artykułami, książkami i innymi publikacjami? Koniecznie zapoznaj się z podstawami pracy w programie służącym do porządkowania i zarządzania wirtualną biblioteką plików PDF. Dzięki takim programom zaoszczędzisz czas, uzyskasz lepsze efekty, a zebrane przez …Read more »

Podstawy pracy z plikami PDF

Zwykle przeceniamy możliwości komputerów i programów. Najboleśniej możemy przekonać się o tym, kiedy prezentacja, która idealnie wyglądała na domowym komputerze rozsypuje się totalnie w sali wykładowej tuż przed wystąpieniem. Groźba niezaliczenia przedmiotu z powodu referatu, którego profesor nie może otworzyć także dotknęła niejednego studenta. Jak zapobiec tym nieszczęściom? Zapisuj pliki ze swojego pakietu biurowego w …Read more »