Prace dyplomowe i zaliczeniowe

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
CV po Politechnice

Starasz się o staż lub jesteś w trakcie szukania pracy? Zastanawiasz się, jaki sposób napisać CV, aby zainteresować pracodawcę? Które elementy są kluczowe, a o których w ogóle nie pisać? Co sprawia, że niektóre CV są bardziej atrakcyjne od innych, mimo że doświadczenie kandydatów jest podobne? Na te i inne pytania odpowiada Ewa Kluczek-Woźniak z …Read more »

Komentarze, śledzenie zmian i statystyka, czyli efektywna współpraca w edytorze tekstu

Liczne pokolenia studentów pracowały nad swoimi tekstami metodami tradycyjnymi. Z trudem odczytywali poprawki naniesione przez promotorów ołówkiem na ich maszynopisach. Czy dziś jest inaczej? Zdarza się, że zmieniło się jedynie to, że promotorzy pracują ołóweczkiem nad wydrukami komputerowymi. Na szczęście bardzo wielu promotorów i nauczycieli wprawia w zakłopotanie swoich studentów znajomością nowoczesnych technik ICT. W …Read more »

Konkursy na najlepszą pracę dyplomową

Wielu studentów uważa, że wielomiesięczne pisanie pracy dyplomowej, później przygotowania do obrony, aż wreszcie egzamin dyplomowy nie mają większego sensu. Jeżeli weźmie się pod uwagę liczbę osób, które czytają statystyczną pracę dyplomową, trudno znaleźć jakieś mądre argumenty, które mogłyby trafić do rozczarowanych procesem dyplomowania studentów. Czy student może odnieść jakieś realne korzyści z napisania swojej …Read more »

Zakończenie w pracy dyplomowej

Zakończenie jest niezwykle istotnym elementem pracy dyplomowej. Czy wiecie, że większość recenzentów zaczyna lekturę magisterek i licencjatów od zapoznania z ostatnimi akapitami pracy? Oczywiście nie tylko dlatego zakończenie musi być dobrze napisane. Finis coronat opus, a więc koniec wieńczy dzieło. Zakończenie to podsumowanie najistotniejszych wniosków, a także możliwość pokazania własnej otwartości poznawczej oraz celnej pointy …Read more »

Wstęp w pracy dyplomowej

Po przejrzeniu zawartości studenckich forów można przekonać się o tym, że istnieje przynajmniej jeden element pracy dyplomowej, który spędza studentom sen z powiek. Jest to wstęp. Jak napisać dobry wstęp? Jakie powinny być jego elementy? Wstęp pisać w trakcie, na końcu, czy na początku prac nad tekstem? Na te i wiele innych pytań odpowie Michał …Read more »