Redagowanie tekstu

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Komentarze, śledzenie zmian i statystyka, czyli efektywna współpraca w edytorze tekstu

Liczne pokolenia studentów pracowały nad swoimi tekstami metodami tradycyjnymi. Z trudem odczytywali poprawki naniesione przez promotorów ołówkiem na ich maszynopisach. Czy dziś jest inaczej? Zdarza się, że zmieniło się jedynie to, że promotorzy pracują ołóweczkiem nad wydrukami komputerowymi. Na szczęście bardzo wielu promotorów i nauczycieli wprawia w zakłopotanie swoich studentów znajomością nowoczesnych technik ICT. W …Read more »

Zakończenie w pracy dyplomowej

Zakończenie jest niezwykle istotnym elementem pracy dyplomowej. Czy wiecie, że większość recenzentów zaczyna lekturę magisterek i licencjatów od zapoznania z ostatnimi akapitami pracy? Oczywiście nie tylko dlatego zakończenie musi być dobrze napisane. Finis coronat opus, a więc koniec wieńczy dzieło. Zakończenie to podsumowanie najistotniejszych wniosków, a także możliwość pokazania własnej otwartości poznawczej oraz celnej pointy …Read more »

Wstęp w pracy dyplomowej

Po przejrzeniu zawartości studenckich forów można przekonać się o tym, że istnieje przynajmniej jeden element pracy dyplomowej, który spędza studentom sen z powiek. Jest to wstęp. Jak napisać dobry wstęp? Jakie powinny być jego elementy? Wstęp pisać w trakcie, na końcu, czy na początku prac nad tekstem? Na te i wiele innych pytań odpowie Michał …Read more »

Formatowanie dokumentów – DTP dla studentów

Praca zaliczeniowa, czy dyplomowa to nie tylko tekst. Sposób jego prezentacji, precyzja redakcji, czy dbałość o wizualną spójność dokumentu decydują o odbiorze tekstu. W jaki sposób osiągnąć dobrą jakość prac przekazywanych do oceny na uczelnię? Warto zaczerpnąć inspirację z Desktop Publishing, czyli profesjonalnej wiedzy wydawniczej. Najważniejsze elementy możesz poznać oglądając ten film!

5 prostych zasad pracy w edytorze tekstu

Warto poznać podstawowe zasady pracy w edytorze tekstu. Znajomość podstaw pozwala zrozumieć wewnętrzne życie programu. Obejrzyj ten film, aby uniknąć problemów z formatowaniem, edycją i wydrukiem dokumentów. Zachowanie 5 podstawowych zasad pracy w edytorze tekstu pozwala uniknąć niespodziewanych kłopotów.