Student na uczelni

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Tysiące złotych strat, skandal i komornik, czyli student u mecenasa. Pierwsza wizyta u prawnika

Czasem bywa tak, że uczelnia wytacza przeciw swoim studentom ciężką artylerię prawną. Powód konfliktu może leżeć zarówno po stronie studenta, jak i jego szkoły wyższej. Uczelnie to zwykle duże instytucje, które mają znakomitych prawników. Jeżeli sytuacja wymyka Ci się spod kontroli, czas na wizytę u prawnika. Michał Januszewski w kolejnym odcinku Belfer Vlog wskaże Ci …Read more »

Prawa studenta

Prawa studenta to rzecz święta. Jako student masz realne możliwości by dbać o swoje interesy powołując się nie tylko na Ustawę Zasadniczą, ale także na Prawo o Szkolnictwie Wyższym oraz dokumenty wewnętrzne Twojej uczelni. Jakie są główne kierunki określania i kodyfikacji studenckich praw? Zobacz ten odcinek Belfer Vlog, by przekonać się o możliwościach, które dają …Read more »

Opłaty dodatkowe w uczelniach prywatnych

Opłaty na uczelniach to temat nie tylko kontrowersyjny, ale także bardzo często pomijany. Działy marketingu szkół wyższych bardzo skrupulatnie milczą na temat realnych kosztów studiowania oraz czynności administracyjnych. Aby zrealizować ten materiał Belfer zapoznał się z kilkunastoma regulaminami opłat w waszych uczelniach i dzięki temu stworzył listę najdziwniejszych i najbardziej absurdalnych opłat, które muszą płacić …Read more »

Obowiązki studenta

Ten film mógłby stanowić część żakowskiego indeksu. Pamiętacie z pewnością rozdział „Prawa i obowiązki” w dzienniczkach ucznia? Także student jest zobowiązany oraz sam zobowiązuje się do realizacji pewnych określonych obowiązków. Jakie to obowiązki? Wszystko wyjaśni Michał Januszewski w tym odcinku Belfer Vlog. Gdy zapoznacie się z filmem o obowiązkach studenta, koniecznie zapoznajcie się także z …Read more »

Podejmij naukę on-line na Stanford University. Darmowe kursy dostępne na Coursera MOOC!

Coursera to wyjątkowe miejsce w panoramie internetowej edukacji. Dzięki twórcom tego portalu możesz w jednej chwili przenieść się na jeden z czołowych światowych uniwersytetów i rozpocząć naukę niemal każdej dziedziny wiedzy. Programowanie, zdrowie i dobrostan zwierząt, pisanie esejów po angielsku, czy sztuczna inteligencja nie będą miały przed Tobą tajemnic! Darmowa nauka to tylko jedna z …Read more »