Studia z przymrużeniem oka

Studia z przymrużeniem oka? Humor i życie studenckie, to wesoła strona studiowania. Jeśli chcesz się pośmiać, to doskonale trafiłeś.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
5 typów studentów z perspektywy wykładowców

Jak studenci postrzegają swoich wykładowców, w zasadzie wszyscy wiedzą. Wydaje się, że mało kto jednak zastanawia się, jak nauczyciele postrzegają swoich studentów. Będzie zabawnie, momentami smutnawo, a całość pomoże Wam spojrzeć na wykładowców, jak na ludzi z krwi i kości!

Bezrobocie po studiach – bezrobocie po polsku

Wydawać by się mogło, że rosnący poziom bezrobocia wśród absolwentów kierunków społecznych i humanistycznych będzie impulsem do znaczącego zmniejszenia limitów przyjęć na najmniej perspektywicznych kierunkach. Stan faktyczny jest jednak diametralnie odmienny – uczelnie bardzo często podnoszą limity, żeby przyjąć większą liczbę studentów. Dzieje się tak, mimo iż odpowiednie przepisy zobowiązują uczelnie do analizy oczekiwań rynku …Read more »

Czym różni się mózg mężczyzny od mózgu kobiety

Czym różni się mózg kobiety od mózgu mężczyzny? Dlaczego mężczyźni mają swoje starannie poukładane pudełka, a kobiety własną, internetową super-autostradę, po której z niewiarygodną prędkością poruszają się myśli kierowane przez emocje? Jeśli nie wiecie, to relacja z konferencji Marka Gungora „Czym się różni mózg mężczyzny od mózgu kobiety” na pewno pomoże Wam w zrozumieniu tych …Read more »

Kto ty jesteś? Polak mały – film edukacyjny o polskich symbolach narodowych

„Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały. Gdzie ty mieszkasz? Między swemi. W jakim kraju? W polskiej ziemi. Czym ta ziemia? Mą ojczyzną. Czym zdobyta? Krwią i blizną. Czy ją kochasz? Kocham szczerze. A w co wierzysz? W Polskę wierzę. Czym ty dla niej? Wdzięczne dziecię. Coś jej winien? Oddać życie.” Zapewne …Read more »

Karczycho idzie na studia, czyli rekrutacja z przymrużeniem oka

Czy rekrutacja na studia musi odbywać się według ściśle określonych procedur i norm uniwersyteckich? Napisanie podania, złożenie kompletu dokumentów i oczekiwanie na ogłoszenie oficjalnych wyników… nudne i szablonowe. Karczycho zademonstrował trochę „odmienny” sposób składania aplikacji na studia… Jak potoczyły się jego losy po wejściu do pokoju biskupa vel. rektora? Czy jego brat naprawdę jest komornikiem? …Read more »