Technologia

Technologiczny rozwój sprawił, iż każdy sektor gospodarki przechodzi stały proces informatyzacji i unowocześniania. Technologia wywiera również wpływ na nasze, prywatne życie. Dzięki naszym materiałom poznasz świat nowoczesnych technologii.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Wirtualna rzeczywistość na studiach prawniczych?

Virtual reality po raz pierwszy w Polsce zostało zastosowane na studiach prawniczych. Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała narzędzie dla swoich studentów, dzięki którym mogą lepiej przygotować się do zawodu prokuratora. System badania miejsca zbrodni oparty o wirtualna rzeczywistość przygotowała firma założona przez absolwentów uczelni. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie: oferta kształcenia, perspektywy zatrudnienia, życie studenckie

Holografia w „Gwiezdnych Wojnach” i w rzeczywistości

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce światło było wykorzystywane jako doskonały nośnik informacji. Powszechnie używano holografii do zapisu i wyświetlania obrazu. Księżniczka Leia nagrywała tajemny przekaz dla Obi-Wana Kenobi w formie holograficznego MMS-a. Imperator i Darth Vader swobodnie urządzali sobie videokonferencje w 3D i snuli nikczemne plany. Czy to wszystko jest możliwe? Czy da się …Read more »

E-learning na uczelni Łazarskiego

„E-learning to dogodna forma kształcenia dla osób, które muszą pogodzić pracę zawodową ze studiami. Wymaga ona jednak dużo wysiłku, pracy indywidualnej i systematyczności.” – uważa Grażyna Drażba-Derdej, Wiceprezydent Uczelni Łazarskiego, która opowiada szczegółowo na temat wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie kształcenia i zdobywania nowych umiejętności.

Jak założyć firmę na studiach. Start-up w pigułce

Czy każda firma to start up? Czy wystarczy sam innowacyjny pomysł, żeby odnieść sukces w biznesie? Czy można już na studiach zostać startup-owcem? Co powinien zrobić student, żeby założyć start up? Gdzie szukać pieniędzy na założenie i rozwój startup? Czym jest minimalnie satysfakcjonujący produkt? Miniporadnik przedstawiający ideę startup w pigułce. Najczęściej mówi się, że dziewięć na dziesięć start upów upada. – …Read more »

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ: Interfejs mózg-komputer

Interfejs mózg-komputer (ang. brain-computer interface, BCI) jest to interfejs, który pozwala na bezpośrednią komunikację pomiędzy mózgiem a odpowiednim urządzeniem zewnętrznym. Oznacza to możliwość sterowania urządzeniami za pomocą myśli. Celem badań nad interfejsem mózg-komputer, prowadzonych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, jest usprawnienie lub naprawa ludzkich zmysłów albo czynności ruchowych.