Tworzenie prezentacji

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Kompozycja audiowizualna prezentacji multimedialnych

Największy kłopot z prezentacją jest taki, że bywa multimedialna. Bardzo trudno dopasować do siebie różne media tak, by łączyły się ze sobą w harmonijną całość. Poznaj narzędzia do dopasowywania zdjęć, grafik, czcionek, kolorów i dźwięku. Dzięki temu skomponujesz estetyczne i czyste slajdy. Nowe wiadomości i narzędzia pozwolą Ci stworzyć prezentację doskonałą!

10 najgorszych błędów w prezentacyjnej grafice

Czasem oglądanie wystąpień z prezentacjami przypomina multimedialny koszmar. Nie wiedzieć czemu olbrzymia ilość slajdów stworzona jest tak, jakby autor chciał wykorzystać wszystkie opcje programu do prezentacji na raz. Zobacz koniecznie ten film, jeżeli chcesz na cudzych błędach nauczyć się tworzyć czyste i estetyczne slajdy. Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami o błędach i graficznych porażkach prezentacji, …Read more »

10 najgorszych błędów w treści prezentacji multimedialnych

Zdarza się, że prezentacja wygląda źle, a jej warstwa graficzna jest niekomunikatywna. Nie ma jednak niczego gorszego niż błędy merytoryczne, brak sensu, błędna sekwencja tematów, wprowadzanie słuchaczy w maliny poprzez mówienie nie na temat i wyświetlanie slajdów dalekich od treści wypowiedzi. Tego rodzaju błędy wskazują na słabość mówcy. Mimo tego, bardzo łatwo jest nauczyć się …Read more »

Skąd legalnie wziąć materiały do prezentacji?

Bez pewnych podstawowych wiadomości o prawie autorskim i licencjach trudno legalnie pozyskiwać i przetwarzać materiały multimedialne. Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym poznasz najważniejsze wiadomości o licencjach Creative Commons, a następnie dowiesz się jak szukać materiałów opatrzonych tymi licencjami. Legalne ściąganie filmów, dźwięków i grafik to nic trudnego!

Zamiast prezentacji, czyli praca z opowieścią, rekwizytem i narracją

Jesteś w trakcie przygotowywania wystąpienia, referatu, lub prezentacji? Zastanów się, czy koniecznie potrzebujesz laptopa, rzutnika i Power Pointa… Jeżeli nie chcesz być kolejnym smętnym mówcą z prezentacją multimedialną – zobacz koniecznie ten odcinek i naucz się jak być świetnym mówcą! Belfer Vlog, studiuj efektywnie!