Uczelnie

Stale rosnąca liczba uczelni wyższych sprawia, iż kandydaci zaczynają się gubić we wszelkich listach. Jakie uczelnie są godne polecenia? Które uczelnie realizują unikatowe kierunki studiów? Na Studia.TV właśnie tego się dowiecie.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Nowoczesny Menedżer od Kotarbińskiego w Olsztynie

Założenie własnej firmy nie jest łatwą sprawą, trzeba trafić w potrzeby rynku i umieć poruszać się po sieci zwanej działalność gospodarcza. Planowanie w tym zakresie warto rozpocząć od nabycia odpowiednich umiejętności i wiedzy pozwalającej na sprawne poruszanie się po świecie tzw. biznesu. Z pomocą w tym zakresie przychodzą innowacyjne studia na kierunku Nowoczesny Menedżer prowadzone …Read more »

Wirtualna rzeczywistość na studiach prawniczych?

Virtual reality po raz pierwszy w Polsce zostało zastosowane na studiach prawniczych. Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała narzędzie dla swoich studentów, dzięki którym mogą lepiej przygotować się do zawodu prokuratora. System badania miejsca zbrodni oparty o wirtualna rzeczywistość przygotowała firma założona przez absolwentów uczelni. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie: oferta kształcenia, perspektywy zatrudnienia, życie studenckie

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach: czy warto tutaj studiować? (wywiad)

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach to jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju. W wielu obszarach rywalizuje ze znacznie większymi politechnikami w innych ośrodkach akademickich. Myślisz o studiach technicznych, które dają praktyczny zawód i dobre kwalifikacje? Zainteresuj się studiami inżynierskimi i magisterskimi na PŚ w Kielcach. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów na Politechnice Świętokrzyskiej …Read more »

Kogo kształci Politechnika Wrocławska?

“Głównym celem Politechniki Wrocławskiej jest kształcenie specjalistów, którzy będą potrzebni współczesnej gospodarce.” – tymi słowami prof. dr hab. inż. Tadeusz Więckowski, Rektor Politechniki Wrocławskiej w latach 2012-2016, zachęca potencjalnych kandydatów do wybrania studiów na PWr. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów we Wrocławiu…

Studia biznesowe po angielsku w Polsce?

Studia za granicą wcale nie muszą być najlepszym wyborem do studiowania kierunków biznesowych i ekonomicznych w języku angielskim. W Polsce można bowiem znaleźć uczelnie, które reprezentują pod tym względem najwyższy poziom jakościowy. O tym jak znaleźć takie studia i jak przeanalizować ich wartość opowiada prof. ALK dr hab. Grzegorz Mazurek z Akademii Leona Koźmińskiego w …Read more »