Wywiady

Wywiad – rozmowa dwóch lub większej ilości ludzi. Jeśli chcesz poznać zdanie cenionych autorytetów z wielu dziedzin współczesnej nauki, to dzięki naszym wywiadom będziesz miał taką możliwość.

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Planowanie kariery w wieku 15 lat, czyli jak Krystian Gontarek wybrał studia

Czy gimnazjalista powinien już zastanawiać się nad wyborem studiów? Jakie czynniki warto brać pod uwagę i dlaczego warto przygotować sobie kilka planów awaryjnych? Skąd czerpać informacje o uczelniach? Na te i inne pytania odpowiada Krystian Gontarek, startupowiec, programista i twórca warsztatów Szlachta Startupuje, która swoją przygodę ze startupami rozpoczął w wieku 10 lat.  

Praca w IT: od czego zacząć?

Kariera w branży IT kojarzy się dość jednoznacznie: stabilne zatrudnienie oraz świetne zarobki. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się pójść właśnie w tym kierunku. Czy wiesz, że na polskim rynku pracy brakuje ponad 50 tysięcy specjalistów z branży IT? Dowiedz się jak zacząć karierę w tej branży! Nie wiesz od czego zacząć? Kliknij …Read more »

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach: czy warto tutaj studiować? (wywiad)

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach to jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju. W wielu obszarach rywalizuje ze znacznie większymi politechnikami w innych ośrodkach akademickich. Myślisz o studiach technicznych, które dają praktyczny zawód i dobre kwalifikacje? Zainteresuj się studiami inżynierskimi i magisterskimi na PŚ w Kielcach. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów na Politechnice Świętokrzyskiej …Read more »

Jak w CV opisać znajomość języków obcych?

Siedzisz właśnie nad swoim CV i zastanawiasz się nad tym, co by w nim poprawić, żeby wyglądało bardziej profesjonalnie? Nasz rada na początek: zacznij od poprawnego określenia swoich kompetencji językowych. Jeśli nie wiesz w jaki sposób się do tego zabrać, to po prostu obejrzyj nasz wywiad z Marią Kuczewską. Polecamy także lekturę tego artykułu: https://goo.gl/PJFo1p

Kogo kształci Politechnika Wrocławska?

„Głównym celem Politechniki Wrocławskiej jest kształcenie specjalistów, którzy będą potrzebni współczesnej gospodarce.” – tymi słowami prof. dr hab. inż. Tadeusz Więckowski, Rektor Politechniki Wrocławskiej w latach 2012-2016, zachęca potencjalnych kandydatów do wybrania studiów na PWr. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów we Wrocławiu…