Źródła wiedzy i umiejętności

Najnowszy
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane
Podejmij naukę on-line na Stanford University. Darmowe kursy dostępne na Coursera MOOC!

Coursera to wyjątkowe miejsce w panoramie internetowej edukacji. Dzięki twórcom tego portalu możesz w jednej chwili przenieść się na jeden z czołowych światowych uniwersytetów i rozpocząć naukę niemal każdej dziedziny wiedzy. Programowanie, zdrowie i dobrostan zwierząt, pisanie esejów po angielsku, czy sztuczna inteligencja nie będą miały przed Tobą tajemnic! Darmowa nauka to tylko jedna z …Read more »

Darmowe kursy kodowania, dostępne w ramach Udacity MOOC

Tajemniczo brzmiąca nazwa MOOC, to nic innego jak darmowe kursy online, tworzone przez najlepsze uczelnie i korporacje zainteresowane kształceniem pracowników na najwyższym poziomie. Chcesz zyskać wiedzę od pracowników Google, czy Facebooka? Nic prostszego, zapisz się na jeden z kursów Udacity!

Chcesz uczyć się na Harwardzie lub MIT? Darmowa edukacja online dostępna w MOOC EdX!

MOOC (czyt. mu:k), czyli Massive Open Online Course to internetowe, otwarte, masowe kursy. Od 2012 roku taka forma edukacji przeżywa swój dynamiczny rozwój. Jakie są największe zalety korzystania z MOOC? Możesz uczyć się od najlepszych profesorów z czołowych uczelni świata, w sposób nieodpłatny. Zyskujesz dostęp do wiedzy z najbardziej rozwojowych dziedzin. Zobacz koniecznie ten materiał, …Read more »

E-learning. Jak skutecznie uczyć się On-line. Reguły gry dla początkujących

Internet jest pełen zaskakujących miejsc. Wśród ogromnej ilości śmieci można znaleźć prawdziwe skarby! Strony agregujące kursy MOOC są niezwykle cenne, umożliwiają bowiem podjęcie nauki online na najlepszych uczelniach świata. Nie trzeba wyjeżdżać do USA, Wielkiej Brytanii, czy Francji by podjąć naukę w uczelni, która bije na głowę Uniwersytet Jagielloński, czy SGH. Co ważne, nauka zdalna …Read more »

Biblioteki cyfrowe

Czy napisanie pracy dyplomowej, bądź dobrej pracy zaliczeniowej wymaga korzystania z biblioteki? Odpowiedź na to pytanie zmienia się wraz z czasem. Biblioteki cyfrowe umożliwiają korzystanie ze specjalistycznych zbiorów bez wychodzenia z domu. Zobacz Belfer Vlog, by poznać największe polskie biblioteki cyfrowe i przekonać się jak bogate są ich zbiory!